Zoals we in de vorige aflevering van de kennis-quiz al schreven is Apeldoorn een mooi in het groen gelegen stad / plaats. Ook zijn er binnen de “stadsgrenzen” veel parken. Nog even in herinnering: de wijk “De Parken” is een bijzondere wijk met veel parken en aangemerkt als beschermd stadsgezicht. Dat begon in 1874 toen het landgoed “De Pasch” werd verkaveld en een groot gedeelte opgekocht werd door de vermogende Hendrik Christiaan van der Houven van Oordt (1837-1901), een goede vriend van de toenmalige koning Willem III. Hij laat er o.a. een wandelpark met villabebouwing ontwikkelen, tussen de Kerklaan en de Regentesselaan, toen nog Middellaan geheten. En zo wordt het “Oranjepark” geschonken aan de gemeente Apeldoorn en in aanwezigheid van koning Willem III geopend op 13 mei 1876. Er zullen er in die wijk nog meer volgen. Maar ook de nieuwe wijken hebben zo ongeveer allemaal een park gekregen. Hoog tijd om eens te kijken of je in deel 2 over de Parken in Apeldoorn ook een aantal vragen goed kan beantwoorden……..

Vereniging Oud Apeldoorn kennis Quiz