In veel gemeenten hebben vroeger trams gereden. De lijst met dorpen, plaatsen en steden waar vroeger (paarden-, of motor-, of elektrische) trams hebben gereden is heel lang. Uitsluitend in de drie grote steden Amsterdam, Den Haag en Rotterdam (en enkele randgemeenten bij die steden) rijden nog elektrische trams. In Apeldoorn werd de trambaan op 11 augustus 1897 officieel geopend, en er hebben dus trams gereden door het dorp. Eerst een paardentram en later gemotoriseerde trams.  Tramrails door de Dorpsstraat (Hoofdstraat genoemd vanaf 2017) kun je het je voorstellen? Best wel bijzonder. We gaan een rit maken met de Paardentram. Hieronder foto’s (niet per sé in de goede volgorde) met tramrails en tramrijtuigen. Kijk eens of je de vragen die over tramlocaties gaan, goed kan raden.

Vereniging Oud Apeldoorn kennis Quiz